آیین بزرگداشت هفته پژوهش دردانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

انتشار محتوا: ۲۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۶:۱۹ قبل از ظهر

به گزارش وب‌دا، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در آیین گرامیداشت هفته پژوهش با اشاره به شعار امسال هفته پژوهش؛ «پژوهش پاسخگو، تولید دانش بنیان» به ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در یک سال گذشته پرداخت و گفت: چاپ 270 مقاله، انجام 215 طرح و پایان نامه پژوهشی دارای کد اخلاق، راه اندازی مرکز تحقیقات سلامت باروری و جمعیت، تکمیل و بهره برداری از هرباریم و اخذ مجوز استانداردسازی، جذب گرنت 1% برای طرح جدا سازی و شناسایی میکروبیوتای ، قنات جهانی قصبه گناباد و اخذ مجوز راه اندازی کمیته تخصصی اخلاق کار با حیوانات آزمایشگاهی از جمله فعالیت‌های گروه توسعه و ارزیابی تحقیقات در این مدت بود.

دکتر لیلا صادق‌مقدم، کسب رتبه اول کتابخانه مرکزی دانشگاه و کسب رتبه دوم واحد توسعه تحقیقات بالینی بیمارستان علامه بهلول گنابادی در بین دانشگاه‌های هم تراز و کسب رتبه سوم گروه توسعه فناوری سلامت در بین دانشگاه‌های کلان منطقه 9 را از جمله افتخارات کسب شده عنوان و اظهار کرد: کسب رتبه برتر دانشجویان در جشنواره شیخ الرئیس با ارائه یک محصول فن آورانه و کسب دیپلم افتخار دانشجویان در المپیاد کارآفرینی کشور از جمله افتخارات دانشجویان در حوزه پژوهش است.

وی با اشاره به چاپ 2 عنوان کتاب در شورای انتشارات دانشگاه، ثبت 7 طرح محصول محور، ثبت یک اختراع، اظهار کرد: چاپ 43 مقاله انگلیسی در مجلات معتبر با نمایه‌های ISI ، PubMed و Scopusو مشارکت در چاپ بیش از 12 مقاله در مجلاتLancet با افلیشن مرکز SDH از جمله فعالیت‌های مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با اشاره به قرارگرفتن دکتر جمال مجیدپور پژوهشگر برجسته مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی در بین 2 درصد دانشمندان برتر جهان اظهار کرد: چاپ 48 مقاله با افيليشن مركز و چاپ 10 عنوان خلاصه مقاله در كنگره بين‌المللي هوش مصنوعي و كنگره بين‌المللي ميكروب شناسي ايران از جمله اقدامات انجام شده در تحقیقات بیماری‌های عفونی است.

دکتر صادق‌مقدم با اشاره به 26 طرح پژوهشی مصوب شده در مرکز تحقیقات پرستاری گفت: علاوه بر چاپ 22 مقاله با افیلیشن مرکز در پایگاههای ISI، Scopus، Pubmedبه همت این مرکز، 3 وبینار ، 1 کارگاه مجازی و 4 کارگاه حضوری برگزار شده است. وی، انتخاب محمدرضا مجیدی دانشجوی رشته پزشکی به‌عنوان پژوهشگر برجسته کشوری را از جمله دستاوردهای کمیته تحقیقات دانشجویی بیان و اظهار کرد: علاوه بر تصویب 34 طرح تحقیقاتی دانشجویی در شورای پژوهشی این کمیته، مدارس پژوهشی فصلی با همکاری کلان منطقه 9 برگزار می‌شود.

رفع مشکلات جامعه با انجام پژوهش های کاربردی 

امام جمعه و مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هم در این مراسم با تبریک هفته پژوهش به آیاتی از قرآن کریم اشاره و تاکید کرد: در قرآن کریم بارها و بارها به تفکر دعوت شده است.

حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب با بیان اینکه اسلام همواره بر کسب علم و تحقیق و تفکر تاکید کرده است، گفت: دانشگاه‌ها باید با انجام پژوهش‌های کاربردی در جهت رفع مشکلات جامعه تلاش کنند. بیان چالش‌ها و دغدغه‌های پژوهشی توسط دکتر جعفری از اعضای هیأت علمی دانشگاه و معتمدالصنایع از دانشجویان و پژوهشگران برتر دانشگاه از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

همچنین در پایان این مراسم از اساتید، دانشجویان و کارکنان نمونه پژوهشی دانشگاه در سال 1402 تقدیر شد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس