جلسه کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد در خوابگاهها و محیط های دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار گردید.

برگزاری جلسه کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد

به گزارش مفدا گناباد، دکتر محمدحسن مینوئیان حقیقی در جلسه کمیته پیشگری از سوء مصرف مواد در خوابگاه ها و محیط های دانشجویی که مورخ 26 تیرماه 98 با حضور رئیس دانشکده پزشکی، مدیران فرهنگی، دانشجویی و تربیت بدنی، سرپرستان خوابگاه ها و رئیس اداره بهزیستی در محل دفتر وی برگزار شد، اظهار کرد: با تمهیداتی که این معاونت در نظر گرفته موارد مختلفی برای پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر بویژه دانشجویان خوابگاهی برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: انجام مسابقات و گسترش ورزش های همگانی و فعالیت های فرهنگی مختلف نظیر برگزاری اردوها و غیره برای دانشجویان مستقر در خوابگاه ها، علی الخصوص در اواخر هفته که گاها باعث بروز خستگی و تنهایی در آنان می شود ضروری به نظر رسیده و حتی در نحوه برگزاری این مسابقات می توان از خود دانشجویان استفاده کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اجرای درست و کامل دستورالعمل وزارت بهداشت و تمهیدات ریاست محترم دانشگاه را مهم ارزیابی و تصریح کرد: کلاس های آموزشی نظیر مهارت های زندگی و سایر دوره های آموزشی که اطلاعات کافی به دانشجویان بدهد نیز از دیگر مواردی است که بایستی مد نظر قرار گیرد.

در ادامه نجمه سادات حاجی وثوق مدیر مرکز مشاوره و سلامت روان نیز هدف از تشکیل این کمیته را فراهم سازی محیطی سالم و بانشاط برای پرورش و ارتقاء سلامت و توامندسازی دانشجویان مستقر در خوابگاه ها و محیط های دانشجویی عنوان کرد.

وی همچنین خواستار ارتباط و تعامل بین بخشی واحدهای مختلف معاونت فرهنگی دانشجویی شد و گفت: این تعامل و همکاری و ارجاع دانشجویان به این مرکز باعث می شود که محیط دانشگاه، محیطی پویا، زنده و بانشاط برای دانشجویان باشد.

گفتنی است در این جلسه مصوب شد که اردوهای تفریحی یکروزه و بازی های بومی محلی در خوابگاه های دانشجویی و نیز کارگاه های های آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد توسط کارشناسان معاونت بهداشتی برگزار گردد.

همچنین مصوب گردید که در خصوص برگزاری کارگاه های پیشگیری از سوء مصرف مواد، تفاهم نامه همکاری بین اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه و اداره بهزیستی به امضاء برسد.

 
 
تاریخ:
1398/06/27
تعداد بازدید:
95
منبع:
Powered by DorsaPortal